Co čekat od internetových poraden a fór.

 Co Vás může čekat při žádosti o radu nebo jen návštěvě na mnohých internetových poradnách a fórech?

Nejprve, než začnete hledat po různých fórech a diskuzích reakce na náš obchod, tak si dovolíme upozornit na to, že mnohdy najdete nesouhlasné názory na naše sestavy a obchod od lidí, co si u nás nic nekoupili z důvodů popsaných níže, ale nikde nenajdete kritiku našeho obchodu od zákazníků, co si u nás počítač už koupili. A to je podle nás daleko směrodatnější.

Nejlepší zkušenost máme s tím, že se domluvíme telefonicky ( stačí prozvonit nebo napsat a zavoláme Vám, nic za to nedáte ) a vše Vám podrobně vysvětlíme, protože z krátkých psaných odpovědích někde na fóru nemůžete pobrat vše potřebné. Výběr není úplně jednoznačný a pokud Vám někdo nutí nějaký návrh bez vysvětlení alternativ, plusů a mínusů - NENÍ TO PROFESIONÁLNÍ!!!!....nic není černobílé.

naše hodnocení prodeje najdete zde

nebo také zde

V oblasti prodeje herních počítačových sestav se pohybujeme mnoho let a za tu dobu průběžně sledujeme i různá internetové diskusní fóra a poradny, kde se probírají počítačové sestavy a komponenty.  Zde by jsme chtěli prezentovat naše poznatky a to, jestli vám vlastně mohou pomoci.

Nejprve musím upřímně uvést, že ve většině případů umí na internetových poradnách navrhnout lepší sestavy než je to u drtivé většiny prodejců hotových PC sestav a v tomto jim můžete z pohledu výběru komponent celkem důvěřovat. Ne vždy to může být ideální, ale většinou lepší.

Poradci na těchto fórech nejsou ale většinou profesionály v pravém slova smyslu a jsou to "pouze" normální lidé, kteří o tom prostě jen  něco ví a to může mít několik negativ:

- to co Vám doporučují nemají až na vyjímky odzkoušené.  Jisté informace se mezi lidmi velmi jednoduše šíří a tak vznikají i fámy a dezinformace, což může mít vliv na jejich posuzování ( protože tomu prostě jen uvěří a nemůžou si to ověřit fyzyckým vyzkoušením ). Například pokud se jednomu z nich někdy před lety pokazil jeden komponent konkrétní značky, tak jí již nebude nikdy doporučovat, ikdyž to nemá jinak žádné opodstatnění v celé škále pozdějších modelů, ostatní si to přečtou a šíří se dezinformace.

- mohou být za rady honorovány některým z procejců hardware a to může jejich doporučování ovlivnit. Nic není zadarmo.

- mějte na paměti, že pokud Vám neporadí zrovna ideálně, tak si na nich nic nevezmete - nejsou za nic odpovědní.

- mají takřka vrozenou averzi ke všem procejcům skládaných PC sestav, což může mít často opodstatnění, ale dávají je všechny do jednoho pytle, hledí pouze na cenu a vůbec neberou v úvahu jejich nadstandardní služby zákazníkům, které jejich oblíbený velký prodejce nenabízí.  

Pokud máte vybranou nějakou počítačovou sestavu z nějakého obchodu a chtěli byste jí ohodnotit na internetu v mnohých poradnách, tak se takřka na 100% můžete připravit na to, že Vám bude pohaněna a následně budou nabídnuté komponenty se sestavením u jednoho nejmenovaného velkého červenomodrého prodejce. Člověk se až zaráží nad tím, jak tvrdošíjně tohoto prodejce prosazují a vnucuje se názor nad financováním poradny. Stává se i to, že se neřeší konkrétní hardware, ale celkem nesouvisející věci a to případně mohou psát i majitelé konkurenčních menších e-shopů, jinak si to neumím vysvětlit. Hold asi konkurenční boj :)

Vzhledem k tomu, že jako jediní prodejci se snažíme podrobně informovat zákazníky o výběru hardware a upozorňujeme na negativa nabídek některých prodejců, tak se stáváme cílem negativních ohlasů, že působíme arogantně a vychvalujeme jenom sebe. Nechceme působit jako neomylní a nejlepší na světě, ale nám mrzí, že někteří zákazníci dají přednost jinému prodejci, který nabízí sestavu levněji, ale jen na úkor, kvality nebo výbavy, což běžný zákazník nemusí poznat a tak se snažíme tyto věci zdůrazňovat.      

Dejte si pozor i na jejich srovnávací taktiky, když v porovnání s naší sestavou osadí levnější základní desku, skříň, jiný levnější model grafické karty ( třeba s kratší zárukou ) nebo neosadí DVD mechaniku ( prý už není potřeba) a následně Vám nutí názor, že naše sestava je předražená. Snad nikdy Vám také nic podrobně nevysvětlí, což ani nejde v pár větách. Proto je nejlepší při výběru, když nás kontaktujete ( nejlépe prozvoníte na tel. a my Vám zavoláme) a vše podrobně vysvětlíme a poukážeme na rozdíly v závislosti jaké budete mít požadavky.  

A pamatujte, co je levnější, tak nemusí být výhodnější!!!

Jejich universální rada je - "Skládané sestavy nebrat, jsou horší a předražené o tisíce korun a nebo " Sestavu kupte raději u velkého prodejce, kde máte jistotu reklamace" 

Doporučovaný velký prodejce sice může mít povětšinou celou sestavu o několik stokorun levnější, ale "odborníci " v poradnách už nezmiňují u dosti zákazníků špatné zkušenosti, jak s provedením služeb, tak hlavně při případném řešení reklamací. Navíc třeba u nás najdete další bonusové služby, které u jiného obchodu nemůžete očekávat. Není přece jen vše o ceně, když to bereme v rozdílech stokorun. Od našich zákazníků budete hledat kritiku marně, žádnou nenajdete a také zatím o žádném našem nespokojeném zákazníkovi nevíme  !!

Nemusíte se bát ani rizika reklamace. Nejsme žádní nováčci, PC sestavujeme již 7 let a máme ještě další výrobní odvětví, ve kterém fungujeme již od roku 2001.   

U velkých e-shopů se stačí podívat například na diskuzi: http://obchody.heureka.cz

a do vyhledávání napsat název prodejce a vstoupit do diskuze k prodeji nebo klikněte na prodejce a následně do diskuze

Prosazování jednoho prodejce by člověk mohl přejít bez povšimnutí a doporučené komponenty by si mohl koupit v jiném obchodě,......... tak jak je to s odbornou stránkou doporučovaných sestav?

Dle zkušeností  v těchto poradnách radí povětšinou asi jen počítačový teoretici, kteří snad jen o problematice sestavování počítačů ( hlavně herních ) četli a v praxi nic nezkoušeli. Najdou se i opravdový profesionálové, ale ti většinou trpí "ajťáckou deformací" a prosazují údajnou maximální stabilitu nad výkonem. Takže by Vám nutili desku za 4000,- ( místo třeba za 2500,-) , ale na úkor grafické karty, která třeba nezvládne tak vysoká nastavení. Zároveň mají předsudky ke komponentům některých výrobců a přitom tyto díly nikdy nezkoušeli. Nemůžeme házet všechny do jednoho pytle, ale většina odborníků na nás takto prostě působlia.

Jeden tam uznávaný odborník tvrdil, že nejdůležitější  na herním počítači je:

1. základní deska

2. zdroj

3. chlazení

Grafickou kartu by osadil pouze takovou, na kterou by zbyly peníze.

V tom je zásadní rozdíl oproti našemu přístupu, kde se zaměřujeme na náročnost hraní - grafickou kartu a ostatní komponenty  osazujeme tak, aby nedegradovali její výkon a bylo to vše stejnoměrně vyladěné. Pochopitelně dáváme důraz i na zmíněné oblasti komponent, ale...... .......příčinou proč máme rozdílné názory na sestavy je asi to, že my jsme dlouhodobým zkoušením vybrali přijatelný kompromis mezi zbytečným utrácením a přehnaným šetřením , ale většina těchto "odborníků"  nemůže, nechce nebo nemá prostředky na to, aby si to také otestovali a proto raději nabízí pro jistotu dražší komponenty, než by museli a nebo vnucují něco, co nemusí každý ocenit.

Před časem jsme při průzkumu internetového vyhledávání našeho obchodu narazili na dotaz jednoho zájemce o naše sestavy, který chtěl ohodnotit náš obchod v jedné poradně.

Po přečtení pár úvodních příspěvků jsem osobně nelenil vložil se do diskuze.  To byl popud pro to, aby se za každou cenu hledali chyby v našem e-shopu.

Po vysvětlení a výměně názorů, proč nedáváme v základu drahý chladič procesoru, SSD disk a licenci windows, se uchýlili k strohým vyjádřením, že to nemáme špatné, ale na tamní poradně to zvládnou lépe. Následně jsem namítl, tak proč to nedoloží jejich návrhem sestav.......moc se jim do toho nechtělo, ale  po nějakých mích urgencích se ten nejuznávanější  odhodlal nějaký návrh udělat. Nenavrhl vyloženě špatnou sestavu, ale dovolil jsem se v nějakých věcech oponovat a načež jsem byl nazván arogantním.

Po jistých výměnách názorů mě přišlo, že odborně se mnou nechtějí nebo asi nemohou  přít a přistoupili ke kritice grafické stránky e-shopu  a hledání všech překlepů a chyb. Tyto argumenty jsem přijal jako opodstatněné a urychlilo to i náš přestup nový systém e-shopu, za to jim budiž dík.

Ještě bych chtěl zmínit jednu věc, která se tam také dlouze řešila. Onen člověk, který se na začátku ptal na názor na náš obchod si posléze dovolil uvést, že se mu jako prodejce zdáme seriozní  a lepší, jak některé jiné obchody.  A protože si tam někdo dovolil dokonce pochválit náš obchod, tak následně byl nařčen, že je s námi domluvený a děláme si reklamu, posléze to bylo sice vyvráceno, ale člověk si může představit, jak to tam vlastně funguje.

K zamyšlení je také to, že když jsem se snažil obhájit pozitiva sestav s AMD procesorem, byl jsem přesvědčován, že je Intel procesor daleko lepší a nejede přes to vlak a naopak, když jsem v jiné diskuzi obhajoval pozitiva Intel procesorů, tak se zase AMD vyplatí. Prostě mě přijde, že jim jde o to, aby jen mohli pohanit nějaký názor a mít konečné slovo. 

Pokud si někde začnete číst o nás na nějaké internetové poradně, doporučuji si přečíst celou diskuzi, abyste si mohli udělat kompletní názor. 

Můžete si sami vyzkoušet nechat ohodnotit vybranou sestavu z našeho obchodu a uvidíte.

E-shop-7


                

Košík je prázdný.

Přejděte na náš nový eshop

www.herni-pc-sestavy.cz

Novy-eshop_2

Přejděte na náš nový eshop

www.herni-pc-sestavy.cz

Novy-eshop_2

Přejděte na náš nový eshop

www.herni-pc-sestavy.cz

Novy-eshop_2

Přejděte na náš nový eshop

www.herni-pc-sestavy.cz

100

Procesory

Prehled-karet

 B1 Nevite_2

Poradenstvi_2

 Bez-nazvu-1_4

Chytaky

Bez-nazvu-1_6

Monitor-pripojeni_2

Banner-nebrat_3

 

 

U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
zboží v e-shopu: 611 e-shop systém banan.cz