Přehled herních grafických karet

000000002_6    

Přehled opravdu herních grafických karet do PC sestav:

Většina typů karet se vyrábí s různými chladiči a provedením dle jednotlivých výrobců.

AMD Radeon RX 550 2GB - 1. grafická karta, která snese označení OPRAVDU HERNÍ, ale my bychom raději doporučili lehce připlatit na Nvidii 1050 nebo AMD RX 560
 
NVIDIA GeForce GTX 1050 2GB - grafická karta nižší cenové kategorie, která ale za svojí cenu odvede opravdu kus práce a méně nároční hráči se jí nemusí bát. Zvládá i náročné hry, ale nemůžete od ní čekat zázraky připravte se na menší a někdy i větší snižování nastavení detailů.

GIGABYTE GeForce GTX 1050 D5 2G
AMD Radeon RX 560 2GB - nový model ze stáje AMD cílící zejména na méně náročné hráče a vyznavače MOBA her, které nejsou moc náročné. Prodává se ve verzích se 2 a 4GB paměti. Výkonově je lehce pod úrovní Nvidie GTX 1050 2GB. Příplatek na 4GB paměti je cca 6-7 stokorun a může se hodit na nejnáročnější hry. 

Amd-radeon-rx-460-pci-e-2gb-gddr5-hdmi-dvi-d-dp-oc-i157885


NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB - grafika pro hraní ve střední úrovni může být ideální kartou pro zájemce o slušný herní výkon a s požadavkem na nízkou cenu, hlučnost a spotřebu.

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC 

NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB  - grafická karta s dobrým výkonem ve starších hrách a nízkých rozlišeních. Doporučili bychom zájemcům, kteří hrají dlouhodobě hlavně středně náročné on-line a starší hry, kde podá podobný výkon jako dražší grafické karty, ale vzhledem menší, pouze 3GB paměti nemá velkou perspektivu do budoucna a tato nevýhoda je znát i v nejnáročnějších hrách současnosti. Výhodou je nízká spotřeba, zahřívání a hlučnost u většiny modelů.

MSI GeForce GTX 1060 3G OC 

AMD Radeon RX 570 4GB  - grafická karta střední třídy, která je často podobně výkonná jako Nvidia GTX 1060 3GB, ale má o 1GB větší paměť, která se hodí na nejnáročnější hry a na výkonu je to znát. Oproti cenově podobné Nvidii je trochu výkonově perspektivnější do budoucna i z pohledu podpory DirectX 12. Nevýhodou je vyšší spotřeba a tím pádem nároky na zdroj. U značné části modelů je i znát trochu vyšší hlučnost. Koupit můžete i variantu s 8GB paměti, ale cenově není moc vzdálená o vyššího modelu RX 580, který již 8GB lépe využije.

GIGABYTE Radeon RX570 Gaming 4G 

NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB - grafická karta, která je již vhodná i pro náročnější hráče a zároveň má perfektní spotřebu a u většiny modelů nízkou hlučnost. Z pohledu výkonu i velikosti paměti může na pár let vydržet, takže pokud vynecháme nejdražší modely, které nejsou moc výhodné, určitě tuto Nvidii doporučujeme.

MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1 

AMD Radeon RX 580 8GB - grafika s podobným výkonem jako má NVIDIA 1060 6GB. Rozdíl je jen ve větší paměti a celkově trochu lepší perspektivě do budoucna. Menší výhodu na pozdější dobu ale vyrovnává vyšší spotřeba, zahřívání a u většiny medelů i vyšší hlučnost. Na trhu jsou i varianty se 4GB paměti, ale ty nejsou o tolik levnější, abychom je mohli doporučit.    
Sapphire Radeon Nitro+ RX 580 8GB OC

NVIDIA GTX 1070  8GB - velmi výkonná grafická karta pro náročnější hráče, který zvládne i vyšší rozlišení a ve fullHD rozlišení by měla několik let v pohodě vydržet. 

GIGABYTE GeForce GTX 1070 WINDFORCE OC

NVIDIA GTX 1070 Ti  8GB - grafická karta vylpňující mezeru mezi grafikami GTX 1070 a GTX 1080. Výkonem je blíže spíše ke GTX 1080, proto bychom jí z těchto 3 modelů doporučili nejvíce.

Msi-gtx-1070ti0


NVIDIA GTX 1080 8GB DDR5X - ještě výkonnější varianta s rychlejšími pamětmi DDR5X. Hodí se výkonem i pro virtuální realitu, vysoká rozlišení a vícemonitorové řešení.
Gigabyte-1080   
NVIDIA GTX 1080Ti 11GB DDR5X - nejvýkonnější grafická karta současnosti pro poctivé hraní ve 4K rozlišení.

  GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G

 

Je lepší grafická karta AMD nebo NVIDIA?

 

Amd-vs-nvidia

Kvalitativně ani výkonově není mezi produkty obou firem velký rozdíl a jestli vyberete jednu nebo druhou značku, neuděláte velkou chybu. V některých hrách bude lepší AMD, někde zase Nvidia, záleží na softwarové podpoře v jednotlivé hře. Někdy tvůrci hry více spolupracují s jedním nebo druhým výrobcem grafických čipů  a u toho konkrétního nová hra může fungovat trochu lépe.

Při hraní dnešních her na fullHd monitoru je výkon obou karet podobný, ale pokud jde o perspektivu do budoucna, tak je velmi pravděpodobné, že AMD karty na tom budou lépe s přibývající náročností her.

Ať vyberete tu nebo onu, nebude s přihlédnutím na dané vlastnosti špatná volba.  

Poznali jsme mnoho lidí, kteří zvolí konkrétní značku, i když vyjde trochu méně výhodně, ale vždycky jí měli a jsou s ní spokojeni. Proto v našich nabídkách najdete většinou obě varianty. U nás vyloženě nevýhodné typy grafických karet nenajdete.

Při rozhodování může hrát roli i podpora funcí u monitorů, jako je FreeSync spolupracující s AMD grafickými kartami a Gsync pro grafiky Nvidia. Rozdíl je ovšem v cenové dostupnosti, kde Freesync monitory seženěte již od nějakých 3500,- a i u vyšších modelů vychází Gsync o několik tisíc dráž. Tyto funkce by ovšem neměli být zásadní při výběru jak grafické karty, tak monitoru. Stojí za to se nad nimi zamyslet pokud cenový rozdíl není nijak zásadní, ale připlácet na tyto funkce několik tisíc korun nemusí být zrovna moc odpovídající přidané hodnotě.  

Pokud máme doporučit konkrétní modely, tak vzhledem k současné situaci na trhu, který je ovlivněn těžařskou mánií ( těžaři kryptoměn skupují ve velkém grafické karty a z nedostatku stoupají i ceny ), nemůžeme doporučit často to nejlepší, ale prostě to, co je nyní k sehnání a je za rozumné peníze.

Košík je prázdný.

Přejděte na náš nový eshop

www.herni-pc-sestavy.cz

Novy-eshop_2

Přejděte na náš nový eshop

www.herni-pc-sestavy.cz

Novy-eshop_2

Přejděte na náš nový eshop

www.herni-pc-sestavy.cz

Novy-eshop_2

Přejděte na náš nový eshop

www.herni-pc-sestavy.cz

100

Procesory

Prehled-karet

 B1 Nevite_2

Poradenstvi_2

 Bez-nazvu-1_4

Chytaky

Bez-nazvu-1_6

Monitor-pripojeni_2

Banner-nebrat_3

 

 

U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
zboží v e-shopu: 612 e-shop systém banan.cz